65 ofert pracy

Szukaj
Aplikuj Teraz InformacjeOpinie o NasZadzwoń

DSB

Norweski Certyfikat Dla Zawodu Elektryka

 

Osoba, która chce otrzymać prawo do wykonywania zawodu elektryka w Norwegii jak budowa i obsługa instalacji elektrycznych (elektryk), która posiada wykształcenie oraz udokumentowane doświadczenie z innego kraju objętego umową EOG, musi przesłać aplikację do Dyrekcji Ochrony Ludności i Planowania Kryzysowego (DSB) w Norwegii. Aby otrzymać pozwolenie do wykonywania zawodu, budowania instalacji elektrycznych (elektryk) w Norwegii kwalifikacje zawodowe kandydata muszą spefiniać wymogi rozporządzenia o przedsiębiorstwach w branży elektrycznej oraz wymagania kwalifikacyjne dla prac związanych z urządzeniami elektrycznymi (fek) § 6, jf § 15 (prawo norweskie). Jest bardzo dużą zaletą, jeśli osoba składająca aplikację ma opanowany język skandynawski w mowi i piśmie, lub w/w komunikuje się w języku angielskim.

 

Minimalna dokumentacja wymagana do wniosku to:

 

  • CV, które opisuje personalia, ukończone szkolenia, szkoły, oraz praktykę związaną z zawodem, w którym poszukujący chce pracować w Norwegii.
  • Kopia oryginału świadectwa szkolnego wraz z ocenami, dyplomu.
  • Kopia tłumaczeń oryginału świadectwa szkolnego wraz z ocenami, dyplomu.
  • Kopia „świadectwa” ukończenia praktyk, umowy o praktyki, jeśli jest to część kształcenia w kraju pochodzenia.
  • Kopia tłumaczenia „świadectwa” ukończenia praktyk, umowy o praktyki, jeśli jest to część kształcenia w kraju pochodzenia.
  • Kopia oryginałów certyfikatów, dyplomów lub zaświadczeń zawodowych.
  • Kopia tłumaczeń oryginałów certyfikatów, dyplomów lub zaświadczeń zawodowych.
  • Kopia z oryginałów zaświadczeń / świadectw pracy od aktualnych i wcześniejszych pracodawców na minimum 2 lata praktyki w zawodzie przy budowie/obsłudze instalacji elektrycznych w ciągu ostatnich 10 lat z innego państwa członkowskiego poza Norwegią po ukończeniu szkoły.
  • Kopia tłumaczeń z oryginałów zaświadczeń/świadectw pracy od aktualnych i wcześniejszych pracodawców na minimum 2 lata praktyki w zawodzie przy budowie/obsłudze instalacji elektrycznych w ciągu ostatnich 10 lat z innego państwa członkowskiego poza Norwegią po ukończeniu szkoły.
  • Kopia paszportu

 

 

 

Inne dokumenty mogące przyczynić się do usprawnienia procesu aplikacji są mile widziane. Wszystkie kopie muszą być ostęplowane i podpisane przez notariusza. Cała dokumentacja musi być przetłumaczona przez tłumacza przysięgłego na język norweski ewentualnie angielski. Bardzo ważne jest aby wnioskodawca określił dokładnie w jakim zawodzie jako elektryk będzie starał się o pracę w Norwegii. DSB nie prowadzi opiniowania innych zawodów, które nie są regulowane w FEK (przepisy o zawodach elektrycznych i kwalifikacjach związanych z elektryką i urządzeniami elektrycznymi). DSB nie będzie w stanie pozytywnie rozpatrzyć spraw, gdzie wymagana dokumentacja nie zostanie przedłożona.

 

Zobacz także: www.dsb.no

 

Aplikacja będzie przetwarzana tak szybko jak to jest możliwe i nie później niż cztery miesiące po złożeniu kompletu dokumentów. (Uwaga: Czas przetwarzania rozpoczyna się, gdy pełna wymagana dokumentacja jest odebrana przez DSB).

projekt i wykonanie mmCreation.pl